Pasaulinėje šunų parodoje Milane (Italija) nugalėtoju tapo veislynas iš Lietuvos. Tarp parodoje vykusių įvairių konkursų laimėtojų pateko ir jaunosios mūsų šalies šunų vedlės Goda Šulcaitė ir Augusta Močiulskytė. Lietuviai ir jų augintiniai varžėsi tarp 68 šalių atstovų, kurie parodoje pristatė daugiau negu 300 skirtingų veislių šunis.

 

„Pasauliniuose kinologijos renginiuose ant nugalėtojų pakylų vis dažniau matome Lietuvos atstovus. Akivaizdu, kad lietuviai darosi vis aktyvesni ir vis labiau stengiasi investuoti į savo šunis. Labai svarbu, kad drauge pasidžiaugę laimėjimais, padrąsintume kolegas, pasidalintume patirtimi, patarimais ir tokiu būdu siektume bendro tikslo – kelti kinologijos lygį Lietuvoje. Svarbu parodyti pasauliui, kad ir šioje srityje lietuviai gali būti geriausiais“, – sako veislyno „Tauro kennel“ savininkė Janita Januškauskaitė-Plungė, kuri džiaugėsi parodos organizavimo profesionalumu, puikia informacijos sklaida, erdvėmis.

J. Januškauskaitės-Plungės vadovaujamas veislynas „Tauro kennel“ antrą kartą iš eilės pasaulinėje parodoje išrinktas geriausiu Maltos bišonų veislynu bei pateko į geriausių visų parodoje dalyvavusių veislynų dešimtuką. Parodoje pristatytas šio veislyno Pomeranijos špicas We Star's And Tauro Akela šios veislės mažylių klasėje buvo išrinktas geriausiu bei užėmė trečiąją vietą tarp visų parodoje dalyvavusių mažylių.

Iš viso parodai buvo registruota beveik 30 tūkst. šunų. Daugiausia jų atsivežė parodos šeimininkai italai, taip pat – dalyviai iš Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Rusijos. Pastarojoje šalyje užaugintas keturkojis barzdotasis kolis Ops I Did It Again Del Cuore Impavido (savinininkė – O. Klimova) tapo gražiausio pasaulio šuns titulo savininku.

„Tauro kennel“ inf.

2015-06-18