Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad šiais metais gavo 61 pranešimą dėl 135 suklastotų pieno mėginių pagal sudėties ir kokybės rodiklius. Atvejų tyrimai lėmė, kad už mėginių falsifikavimą 15 supirkėjų buvo sustabdytas kvalifikacijos pažymėjimų galiojimas, 38 atvejais taikytos administracinės poveikio priemonės.

Skaityti daugiau...

Estijos žemės ūkio ministerija šaukia skubų pasitarimą dėl įvairiuose šalies regionuose fiksuojamų masinių bičių žūčių, kurių priežastys nėra aiškios. Latvijos Daugpilio rajono kiaulininkystės įmonėje patvirtintas afrikinis kiaulių maras.

Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) vertino LSMU Veterinarijos akademijos Gyvulininkystės technologijos fakulteto studijų programas, jų vertinime dalyvavo ir tarptautiniai ekspertai. Tikimasi, kad jų išvados bus palankios Gyvulininkystės technologijos fakultetui.

 

Skaityti daugiau...

Praktiniai seminarai, regis, yra tai, ko reikia veterinarijos gydytojams. LSMU Veterinarijos akademijos Stambiųjų gyvulių klinikoje surengtame seminare „Naujausių diagnostikos, profilaktikos ir gydymo priemonių taikymas po apsiveršiavimo periodu“ vos talpino visus norinčius.

Skaityti daugiau...

Parodą „Avis aprengs ir pamaitins 2016“ Šeduvoje pasitikęs lietus neatbaidė ūkininkų, tik parodė, kokia ji reikalinga - susirinko tie, kam iš tiesų rūpi avininkystė. Parodoje akcentuotas svarbus, nors šalies avių augintojams dar naujas dalykas – kontrolinis avinukų penėjimas.

Skaityti daugiau...

Latvijos veterinarijos gydytojai, dirbantys su stambiais gyvuliais, pasidalijo savo praktikos žiniomis su kolegomis iš Lietuvos. Sigito Japerto kvietimu latviai dalyvavo Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos (LVGA) Bendrosios praktikos sekcijos nariams skirtoje konferencijoje.

Skaityti daugiau...

ES naudoti maisto atliekas kiaulių šėrimui uždrausta 2002 metais po snukio-nagų ligos epidemijos. Kembridžo universiteto mokslininkai įsitikinę, jog toks sprendimas buvo „skubotas“.

Skaityti daugiau...

Veterinarijos gydytojai permainoms pasakė „ne“. Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijai (LVGA) dar ketverius metus vadovaus prof. Vidmantas Bižokas, šias pareigas einantis jau 12 metų. Rinkimuose jis vieno balso skirtumu nugalėjo žinomą veterinarijos specialistą dr. Sigitą Japertą.

Skaityti daugiau...

Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos (LVGA) nariai ateinantį penktadienį ataskaitos ir rinkimų suvažiavime rinks LVGA prezidentą ir 7 žmonių valdybą naujai ketverių metų kadencijai. Šiemet suvažiavime laukiama gerokai daugiau intrigos negu bet kada anksčiau.

Skaityti daugiau...

Pasaulinėje šunų parodoje Milane (Italija) nugalėtoju tapo veislynas iš Lietuvos. Tarp parodoje vykusių įvairių konkursų laimėtojų pateko ir jaunosios mūsų šalies šunų vedlės Goda Šulcaitė ir Augusta Močiulskytė. Lietuviai ir jų augintiniai varžėsi tarp 68 šalių atstovų, kurie parodoje pristatė daugiau negu 300 skirtingų veislių šunis.

Skaityti daugiau...